JOOMLA

  Przeczytasz w: 1 - 2 min
Alias jest już używany - rozwiązanie problemu. Alias jest już używany - rozwiązanie problemu. Joomla GURU!
środa, 04 wrzesień 2019 14:26

Alias jest już używany


W tym artykule zajmiemy się problemem powtarzających się aliasów. Joomla zawsze komunikuje, gdy wykryje taki sam alias. Na ten problem możemy się natknąć przy bardzo rozbudowanych menu. Gdzie menu jest kilka i znajdują się one na różnych pozycjach na stronie. 

CZYM JEST ALIAS

Alias - jest to nazwa generowana na podstawie tytułu menu lub artykułu. Z tej nazwy jest generowany adres URL w Joomla! Aby adres URL był przyjazny i brany z aliasu musi być włączona opcje w konfiguracji globalnej prostych adresów URL.

alias używany komunikat JOOMLA!

Zapisanie nie powiadało się z powodu następującego błędu: Alias usługi jest już używany przez pozycje menu Usługi w menu Główne menu. (Pamiętaj, że pozycja menu może być umieszczona w koszu.) 

Joomla podaje Ci wszelkie niezbędne informacje gdzie znaleźć pozycję, która już istnieje. Jeśli nie wiesz jak odszukać kosz w Joomla to ten artykuł Ci się przyda. https://joomlaguru.pl/joomla/498/gdzie-jest-kosz-w-joomla

1. USUNIĘCIE Z KOSZA.

Pierwsza opcja to udanie się do kosza i usunięcie pozycji o tym samym aliasie. Poniżej mamy zrzut z menu. Zaznacz pozycje i ją usuń permanentnie. Następnie wróć do tworzenia pozycji menu o porządnym tytule.

alias jest używany usuń z kosza

2. UNIKALNY ALIAS.

Druga opcja to nadanie unikalnego aliasu. Możesz to zrobić po prostu wpisując ręcznie alias, albo dodając numer lub słowo co uczyni alias unikalny. Pamiętaj, aby zamiast spacji używać myślnika -

alias jest używany. Tworzenie unikalnego aliasu.

Zauważ, że jeśli zmienisz w późniejszym czasie tytuł menu bądź artykułu, alias automatycznie się nie zmieni! Jeśli chcesz, aby się wygenerował na nowo przed zapisanie po prostu go usuń.

 

Dodatkowe informacje

  • POZIOM TRUDNOŚCI 100:
Czytany 626 razy Ostatnio zmieniany środa, 04 wrzesień 2019 15:06
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Marcin Równicki

Ekspert w dziedzinie Joomla! z długoletnim stażem. Pasjonata od czasów MAMBO, który naucza online o możliwościach Joomla! Piszę poradniki oraz prowadzi jedyny w Polsce cykl darmowego video "Joomla To Proste" w którym uczy o rozszerzonych możliwościach Joomla! Lubi optymalizować witryny, aby te działały jak najszybciej. 

Ponadto lubię dobre kino oraz seriale, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Spoglądam w chmury Public Cloud, gdzie staram się zgłębiać wiedzę na temat (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi." - A.E.

https://rownicki.pl
 

joomla guru logo small
Marcin Równicki
+48 505 892 678
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Andrzeja Wajdy 5/11, Będzin 42-500
 NIP 6252158732

Fanpage Joomla Guru  youtube Joomla Guru