JAK W JOOMLA OSADZAĆ POST Z FACEBOOK LUB INSTAGRAM W ARTYKULE

poniedziałek, 01 październik 2018 14:05 Napisał 
  Przeczytasz w: 2 - 3 min
JAK W JOOMLA OSADZAĆ POST Z FACEBOOK LUB INSTAGRAM W ARTYKULE Joomla GURU

Nie da się żyć bez social mediów w dzisiejszym świecie. Więc skoro to nasz drugi świat pokaże Ci dziś jak zamieszczać posty z tych dwóch medium. Jeśli opanujesz tą sztukę to myślę, że z każdego innego medium społecznego osadzisz post w swoim artykule. Z całą pewnością Twoi użytkownicy, którzy nie posiadają kont będą z tego ruchu zadowoleni. A Ty przy tym uatrakcyjnisz swój wygląd artykułu. Instagram i Facebook to potężne narzędzia i warto również je wykorzystywać na swojej stronie.  

KONFIGURACJA JOOMLA

Pamiętaj, jeśli używasz TinyMCE lub JCE musisz udać się do konfiguracji i usunąć z zabronionej sekcji "iframe" jest to istotny element, aby zadziałało osadzanie w przypadku Facebook.

Jak to zrobić możesz obejrzeć w tym video https://joomlaguru.pl/joomla/kursy-video/368/jak-szybko-zamiescic-film-z-youtube-2018-joomla-to-proste-20 

Natomiast jeśli chcesz osadzać posty z serwisu INSTAGRAM musisz również usunąć "script" ponieważ instagram będzie ładował swój skrypt.

OSADZANIE POSTA Z FACEBOOK

Aby osadzić post z portalu, jakim jest Facebook udaj się do niego. Zaloguj się na swoje konto i odszukaj post, który chcesz osadzić w artykule. 

Znajdź przy tym poście trzy kropki i osadź.

Po czym w oknie, który Ci się pojawi skopiuj cały kod.

Jeśli chcesz coś zmienić użyj "Ustawienia zaawansowane" pamiętaj, aby skopiować później kod z pływającej ramki.

Jeśli wszystko zrobiłeś poprawie możesz się cieszyć z postu facebook osadzonego w artykule.

TIPS. Użyj przycisku "przełącz edytor" to przełączy go w tryb kodu. TinyMCE lub użyj <> znaczka, aby wkleić kod z iframe. 

OSADZANIE POSTA Z INSTAGRAM

Instagram to bardzo szybko rozwijająca się platforma, a osadzenie z niej postów jest również bardzo podobne co w przypadku serwisu Facebook. Pamiętaj, aby wykonać najpierw konfiguracje Joomla z samej góry.

W przypadku Instagram musisz mieć konto, aby przeglądać zdjęcia. Więc podejrzewam, że posiadasz konto. Odnajdź post, który chcesz osadzić w artykule. 

Odnajdź trzy kropki, które dają dostęp do dodatkowych funkcji.

Wybierz EMBED. 

I skopiuj kod, który posłuży Ci do wklejenia w artykuł. Możesz tutaj wyłączyć opis usuń ptaszek z "Include caption".

Jeśli wszystko wykonałeś/aś poprawnie to efekt powonień być taki jak poniżej.

PODSUMOWANIE

Publikacja dodatkowego materiału z social media znacząco uatrakcyjni wygląd Twojego artykułu. Kolejna korzyść to taka, że możesz zatrzymać dłużej u siebie na stronie zainteresowanego użytkownika. Nie wszyscy mają konta na Facebook czy Instagram, a dzięki temu zabiegowi będą mogli zobaczyć zdjęcie lub wpis z Twoich social mediów. Jeśli masz pytanie zostaw je w komentarzu.

 

Dodatkowe informacje

  • POZIOM TRUDNOŚCI 300:
Czytany 1040 razy Ostatnio zmieniany piątek, 12 październik 2018 11:01
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Ekspert w dziedzinie Joomla! z długoletnim stażem. Pasjonata od czasów MAMBO, który naucza online o możliwościach Joomla! Piszę poradniki oraz prowadzi jedyny w Polsce cykl darmowego video "Joomla To Proste" w którym uczy o rozszerzonych możliwościach Joomla! Lubi optymalizować witryny, aby te działały jak najszybciej. 

Ponadto lubię dobre kino oraz seriale, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Spoglądam w chmury Public Cloud, gdzie staram się zgłębiać wiedzę na temat (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi." - A.E.

Strona: https://rownicki.pl

Media