środa, 30 grudzień 2015 22:05

Co nowego w Joomla 3.5

Napisał
Joomla 3.5 joomla.org

Jak głosi nowina na początku roku 2016 (luty) dostniemy Joomla oznaczoną numerkiem 3.5 , zapraszam do zapoznania się z nadchodzącymi zmianami.

Pierwsza ze zmian jaką napotakamy to jaśniesze logowanie do zaplecza które nas będzie witało.

Po zalogowaniu teraz widzimy pewne informacje odnośnie serwera.

Skoro jesteśmy już odnośnie informacji serwerowych to teraz możemy je ściągnaść w przystepny sposób.

Od teraz widok kategorii bedzie również zawierał ilość artykułów.

Nowy wygląd TinyMCE który przynajmniej w mojej ocenie jest bardziej przyjazny i nowocześniejszy. Aczkolwiek zawansowani i tak wybiorą JCE ;)

W Joomla 3.5 oraz używaniu TinyMCE dostajemy mozliwość przeciągnia i puszczania obrazów na edytor co spowoduje automatyczny upload do katalogu IMAGES.

Menu trochę się nam zmieniło odnośnie instalowania, zostało rozbite tak jak widać powyżej.

W wersji 3.5 będziemy dostawać informacje na maila że jest dostepna nowsza wersja cms, co zpewnością przyczyni się do zwiększonego bezpieczeństwa.

Joomla będzie zbierać statystyki i wysyłać je anonimowo aby poprawić działanie systemu i wyłapać ewentualne anomalie, podobne zbieranie statystyk stosuje Wordpress czy Drupal.

Wszystko wskazuje na to że Joomla 3.5 będzie gotowa do współpracy z PHP 7! A jak wiemy php w wersji 7 daje mocnego kopa wydajnościowego. Jednak trzeba zwrócić uwagę, że firmy trzecie też muszą dostosować swoje aplikacje do działania na wersji php 7 bez tego ani rusz pamiętajmy o tym!

 

Czytany 2001 razy Ostatnio zmieniany środa, 23 maj 2018 15:04

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. 

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam. Wiąże z tym swoją przyszłość zawodową (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing, plus wiele innych mniejszych graczy)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi." - A.E.

https://rownicki.pl

Media