piątek, 28 marzec 2014 20:05

Joomla 3.3

Napisał
Joomla 3.3

Lada dzień dostaniemy Joomla w wersji 3.3 w której zostanie zrobiony krok milowy, a mianowicie chodzi między innymi o pozbycie się MooTools całkowicie!

Mootools zostanie zastąpione JQuery co ucieszy nie tylko zwykłych użytkowników ale i deweloperów :) koniec z konfliktami. 

Co jeszcze zmieni się w nowej Joomli:

BEZPIECZEŃSTWO

Bezpieczeństwo a mianowicie to wydanie J! pozwoli się zainstalować tylko na hostingach które mają wersje PHP 5.3.10 i wyżej. Jak wiemy na chwilę obecną z gałęzi 5.3.x wersja stable to 5.3.28 jak widać Joomla goni goni :) DO haszowania haseł zostanie wykorzystany BCrypt oraz zostanie poprawiona funkcja "zapamiętaj mnie".

SEO

Dostaniemy w pakiecie MICRODATA czyli coś co od jakiegoś czasu wprowadziło sobie google do lepszego wyszukiwania treści, tekst, audio, video, obraz. Powinno to poprawić znacznie pozycjonowanie w google.

CLOUD STORAGE

Joomla 3.3 wprowadza cloud storage API póki co dostanie samych popularnych przedstawicieli jak Amazon S3, Dropbox , Rackspace, Google cloud storage... dziwne brak AZURE hmmm

FRONTEND

Więcej i więcej edycji po stronie frontendu.... między innymi edycja modułów.

JQUERY!

Jak już wspomniałem wyżej Joomla w wersji 3.3 przechodzi całkowicie na bibliotekę jQuery!

 

KIEDY?

A no 1 Kwietnia wersja Beta 1,

8 Kwietnia Beta 2,  

15 Kwietnia dostaniemy RC

22 Kwietnia przy dobrych wiatrach dostaniemy Joomla 3.3 

 

Czytany 1789 razy Ostatnio zmieniany piątek, 28 marzec 2014 20:28

Joomla zajmuję się od dłuższego czasu dla uściślenia od czasów MAMBO (2007) i nie straszne mi jej nowe wersje. Wdrażam, optymalizuje, przyspieszam i zabezpieczam strony. 

Dobre kino oraz seriale chętnie oglądam, dziele się recenzjami na https://cobejrzec.pl  

Public Cloud w wolnych chwilach pochłaniam. Wiąże z tym swoją przyszłość zawodową (Amazon Web Services, Azure, Google Cloud Computing, plus wiele innych mniejszych graczy)

"Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi." - A.E.

https://rownicki.pl

Media