Prosta edycja plików LESS w szablonach Joomla

środa, 21 sierpień 2019 16:38

Edycja plików .less wcale nie musi być trudna. Jeśli potrafisz edytować pliki .css to i poradzisz sobie z .less. W Tym artykule pokaże Ci na przykładzie jak to zrobić. Twój poziom wiedzy jednak musi być większy niż nowicjusz, ponieważ niektóre zagadnienia mogą początkującemu sprawić trudność w rozumieniu.

Zmiana nazw pól w formularzu rejestracyjnym

wtorek, 20 sierpień 2019 09:56

Pola, które oferuje Joomla na starcie przy formularzu rejestracyjnym nie do końca mogą Cię satysfakcjonować. Pokaże Ci jak zmienić nazwę pól na takie, które Ty chcesz i to bez edycji kodu. Wszystko odbędzie się na zapleczu Joomla bez dodatków trzecich.

NOWA WERSJA JOOMLA 3.9.11 - OPIS ZMIAN

wtorek, 13 sierpień 2019 22:09

Joomla 3.9.11. Jest to wydanie poprawiające jeden błąd bezpieczeństwa oraz naprawia dwadzieścia pięć błędów w działaniu ogólnym. Opis zmian znajdziecie we wpisie.

Zawirusowana JOOMLA - CASE STUDY

poniedziałek, 05 sierpień 2019 12:11

Ten artykuł będzie poświęcony studium przypadku (case study) zawirusowanej strony opartej na CMS JOOMLA. Trafił nam się klient, który poprosił o aktualizacje Joomla do najwyższej możliwej wersji. Z miłą chęcią zlecenie zostało przyjęte. Ale otóż podczas oględzin strony zostały wykryte nieprawidłowości w działaniu strony. Głębsza analiza wykazała, iż wdała się infekcja na stornie, a klient nawet nie był tego świadomy! Bardzo często się zdarza, żę wirusy (malware) ukrywają swoje działanie tak, aby zostać, jak najdłużej niewykryte. 

Joomla SEO - Poradnik po lepszym SEO w JOOMLA

niedziela, 14 lipiec 2019 17:46

W tym wpisie znajdziesz kilka przydatnych wskazówek oraz szczegółowe instrukcje, które pozwolą Ci ulepszyć SEO w Joomla w prostych krokach. Dla początkujących SEO w Joomla może wydawać się dość trudne na samym początku.

Ten przewodnik ma dostarczyć Ci podstawowej wiedzy jak usprawnić SEO na Twojej stronie. Dzieki poszerzeniu wiedzy będziesz w stronie poprawić SEO. Nie zajmiemy się tutaj zaawansowanymi technikami ani optymalizacją warstwy serwera.
To ma być proste i dla każdego. Więc zapraszam.

Wyszukaj

 

sppagebuldierpro banner pobierz